Organizacja wyjazdów nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć (STA)
KROK PO KROKU
KROK 1 – INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACJI
1. Uczelniane Biuro Współpracy z Zagranicą informuje o rozpoczęciu rekrutacji na wyjazdy typu STA w formie mailowej.
Zainteresowany wyjazdem pracownik kontaktuje się z Uczelnianym Biurem Erasmus+ celem omówienia formalności.
KROK 2 – ZGŁOSZENIE KANDYDATUR
Zainteresowani wyjazdem nauczyciele akademiccy składają w Uczelnianym Biurze Współpracy z Zagranicą kompletne wnioski o wyjazd na STA wraz z zaproszeniem od instytucji przyjmującej.
KROK 3 – POTWIERDZENIE PRZYZNANIA FUNDUSZY STA
Po przeprowadzeniu rekrutacji i zebranku Komisji ds. ST kandydat na wyjazd jest informowany o zakwalifikowaniu na wyjazd
PRZYGOTOWANIE WYJAZDU PRZEZ NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO
KROK 4 – UZGODNIENIE Z UCZELNIĄ PARTNERSKĄ OSTATECZNEJ WERSJI
INDYWIDUALNEGO PROGRAMU NAUCZANIA (Staff Mobility Agreement for Teaching) – wzór dostępny tutaj
KROK 5 – ZŁOŻENIE DOKUMENTÓW W BIURZE WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ – na co najmniej 3 tygodnie przed wyjazdem:
1. Indywidualnego programu nauczania (Staff Mobility Agreement for Teaching) podpisanego przez nauczyciela akademickiego, przez przedstawiciela uczelni partnerskiej oraz przez bezpośredniego przełożonego – oryginał, faks lub scan.
2. Wypełnionego formularza zgłoszeniowego (wzór dostępny tutaj ) w danym okresie obowiązywania umowy finansowej programu Erasmus+ podpisanego przez nauczyciela akademickiego oraz przez bezpośredniego przełożonego – oryginał.
PRZYGOTOWANIE WYJAZDU PRZEZ UCZELNIANE BIURO WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ (UBWzZ)
KROK 6 – PRZYGOTOWANIE UMOWY INDYWIDUALNEJ
1. Pracownik UBWzZ przygotowuje umowę i przekazuje do podpisu wyjeżdżającemu nauczycielowi akademickiemu.
2. Wyjeżdżający nauczyciel akademicki odsyła do UBWzZ dwa egzemplarze podpisanej przez siebie umowy indywidualnej oraz składa w Dziale Osobowym wniosek o wystawienie delegacji w związku z zakwalifikowaniem się na wyjazd z programu Erasmus+.
3. Pracownik UBWzZ przekazuje do Kwestury oryginał formularza zgłoszeniowego STA na dany okres realizacji umowy finansowej programu Erasmus+ do realizacji.
PO POWROCIE
KROK 7 – ROZLICZENIE WYJAZDU
Zgodnie z zawartą przed wyjazdem umową indywidualną, w ciągu 30 dni od daty zakończenia pobytu w uczelni partnerskiej nauczyciel akademicki zobowiązuje się rozliczyć zaliczkę na poczet stypendium:
składając w UBWzZ:
· dokument poświadczający okres pobytu w uczelni partnerskiej, zrealizowanie programu i liczbę godzin przeprowadzonych zajęć dydaktycznych;
· oryginał „Staff Mobility for Teaching”, z podpisem i pieczęcią przedstawiciela uczelni partnerskiej, kierownika jednostki macierzystej i podpisem Beneficjenta;
· o ile możliwe kopię biletu z datą wyjazdu i powrotu lub karty pokładowej, albo dowodu poniesienia wydatku na bilet na dany wyjazd, jeżeli nie ma możliwości przedłożenia biletów lub karty pokładowej. W przypadku zaginięcia lub utraty biletów i kart pokładowych pisemnego oświadczenia o ich utracie. W przypadku odbycia podróży samochodem – oświadczenie o odbyciu podróży samochodem z zaznaczeniem daty i godziny przekroczenia granicy oraz liczby przebytych kilometrów;
· wypełnia ankietę w systemie Mobility Tool oraz sprawozdania wewnętrznego z wyjazdu finansowego ze środków Erasmus+.
Organizacja wyjazdów pracowniczych w celu odbycia szkolenia (STT)
KROK PO KROKU
KROK 1 – INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU PROCEDURY KWALIFIKACJI
1. Uczelniane Biuro Współpracy z Zagranicą informuje o rozpoczęciu rekrutacji na wyjazdy typu STT w formie mailowej.
2. Zainteresowany wyjazdem pracownik kontaktuje się z Uczelnianym Biurem Współpracy z Zagranicą celem omówienia formalności.
KROK 2 – ZGŁOSZENIE KANDYDATUR
Zainteresowani wyjazdem pracownicy składają w Uczelnianym Biurze Współpracy z Zagranicą wypełniony formularz zgłoszeniowy (wzór dostępny tutaj ) na STT wraz z zaproszeniem od instytucji przyjmującej i wstępnym indywidualnym programem szkolenia.
KROK 3 – POTWIERDZENIE PRZYZNANIA FUNDUSZY STT
Po przeprowadzeniu rekrutacji i zebraniu Komisji ds. ST kandydat jest informowany o zakwalifikowaniu na wyjazd.
PRZYGOTOWANIE WYJAZDU PRZEZ PRACOWNIKA UCZELNI W CELACH SZKOLENIOWYCH
KROK 4 – UZGODNIENIE Z UCZELNIĄ PARTNERSKĄ OSTATECZNEJ WERSJI INDYWIDUALNEGO PROGRAMU SZKOLENIA – STAFF MOBILITY FOR TRAINING
KROK 5 – ZŁOŻENIE DOKUMENTÓW W UCZELNIANYM BIURZE WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ – na co najmniej 3 tygodnie przed wyjazdem:
1. Indywidualnego programu szkolenia podpisanego przez pracownika, przedstawiciela uczelni partnerskiej oraz przez bezpośredniego przełożonego – oryginał, faks lub scan.
2. Wypełnionego formularza zgłoszeniowego Erasmus+ STT w danym okresie obowiązywania umowy finansowej programu Erasmus+ podpisanego przez pracownika oraz bezpośredniego przełożonego – oryginał.
PRZYGOTOWANIE WYJAZDU PRZEZ UCZELNIANE BIURO WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ (UBWzZ)
KROK 6 – PRZYGOTOWANIE UMOWY INDYWIDUALNEJ
1. Pracownik UBWzZ przygotowuje umowę i przekazuje do podpisu wyjeżdżającemu pracownikowi uczelni.
2. Wyjeżdżający pracownik uczelni odsyła do UBWzZ dwa egzemplarze podpisanej przez siebie umowy indywidualnej oraz składa do Działu Osobowego wniosek o wystawienie delegacji w związku z zakwalifikowaniem się na wyjazd z programu Erasmus+.
3. Pracownik UBWzZ przekazuje do Kwestury oryginał wniosku wyjazdowego STT na dany okres realizacji umowy finansowej programu Erasmus+ do realizacji.
PO POWROCIE
KROK 7 – ROZLICZENIE WYJAZDU
Zgodnie z zawartą przed wyjazdem umową indywidualną, w ciągu 30 dni od daty zakończenia pobytu w uczelni partnerskiej pracownik zobowiązuje się rozliczyć zaliczkę na poczet stypendium składając w UBWzZ:
· dokument poświadczający okres pobytu w uczelni partnerskiej, zrealizowanie programu i daty odbycia szkolenia;
· oryginał Staff Mobility for Traineeships z podpisem i pieczęcią przedstawiciela uczelni partnerskiej, kierownika jednostki macierzystej i podpisem Beneficjenta; (wzór dostępny tutaj )
· o ile możliwe kopię biletu z datą wyjazdu i powrotu lub karty pokładowej, albo dowodu poniesienia wydatku na bilet na dany wyjazd, jeżeli nie ma możliwości przedłożenia biletów lub karty pokładowej. W przypadku zaginięcia lub utraty biletów i kart pokładowych pisemnego oświadczenia o ich utracie. W przypadku odbycia podróży samochodem – oświadczenie o odbyciu podróży samochodem z zaznaczeniem daty i godziny przekroczenia granicy oraz liczby przebytych kilometrów; wypełnienia ankiety w systemie Mobility Tool oraz sprawozdania wewnętrznego z wyjazdu finansowego ze środków Erasmus+.