Rekrutacja na wyjazdy do Niemiec (Hochschule Ravensburg-Weingarten)

Niemiecka uczelnia wyższa Hochschule Ravensburg-Weingarten , z którą PWSZ w Głogowie współpracuje od lat w ramach programu Erasmus+, ogłasza rekrutację na wyjazdy studentów.

Termin zgłoszeń upływa 31 października!

 

Mobilności studentów zaplanowano na semestr wiosenny roku akademickiego 2018/2019.

 

Poniżej przedstawiamy materiały dla osób zainteresowanych podjęciem studiów, bądź praktyk w niemieckiej Hochschule Ravensburg-Weingarten:

  • arkusz informacyjny (m. in. wykaz dokumentów potrzebnych do rekrutacji, katalog kursów, informacje o możliwości zakwaterowania i kosztach):

Fact_Sheet_2018_19

  • szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji:

HRW_Application_Procedure_SS_19

  • wykaz otwartych projektów, do których mogą dołączyć studenci z zagranicy:

Projects_SS_19

  • lista wykładów do wyboru prowadzonych w języku angielskim:

English_Lectures

  • folder zawierający istotne informacje dla studentów przyjeżdżających (opisano w nim m. in. dostępne kierunki, specjalności, kursy językowe, poziomy nauczania oraz wskazówki do zrealizowania mobilności)

Hochschule Ravensburg-Weingarten_Englisch

Więcej informacji na stronie internetowej:

http://www.hs-weingarten.de/en/web/international-office/exchange-students

Hochschule Ravensburg-Weingarten to niemiecka uczelnia wyższa, która od lat wspiera młodych ludzi pragnących podjąć studia poza granicami swojego kraju. Współpracuje z około 65 uniwersytetami partnerskimi, nawet z tak odległych zakątków jak Meksyk, czy Tajlandia. Oferuje 18 programów studiów licencjackich i 12 magisterskich z zakresu m. in. technologii, ekonomii i nauk społecznych. Wykłady i seminaria prowadzone są w niewielkich grupach, dzięki czemu zapewniają intensywne wsparcie dla studentów. Młodzi ludzie cenią tamtejszych nauczycieli za doskonały mentoring. Studenci mogą zastosować swoją wiedzę za pomocą projektów praktycznych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Hochschule Ravensburg-Weingarten znajduje się w pierwszej 30 najlepszych uczelni w Niemczech.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do Biura Erasmus (pokój 119),

tel. 076 832 04 37, e-mail: erasmus@pwsz.glogow.pl