Rekrutacja na wyjazdy do Niemiec (Hochschule Ravensburg-Weingarten)

Niemiecka uczelnia wyższa Hochschule Ravensburg-Weingarten, z którą PWSZ w Głogowie współpracuje od lat w ramach programu Erasmus+, ogłasza rekrutację na wyjazdy studentów w roku akademickim 2019/2020

Termin zgłoszeń upływa 10 maja!

 

Materiały dla osób zainteresowanych podjęciem studiów, bądź praktyk w niemieckiej Hochschule Ravensburg-Weingarten:

  • Arkusz informacyjny  (zawiera m. in. wykaz dokumentów potrzebnych podczas rekrutacji, katalog kursów, informacje o możliwości zakwaterowania oraz kosztach)
  • Informacje rekrutacyjne (zawiera szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji; termin zgłoszeń został przedłużony do 10.05.2019 r.)
  • Projekty (wykaz otwartych projektów, do których mogą dołączyć studenci z zagranicy)
  • Wykłady (lista wykładów do wyboru prowadzonych w języku angielskim)
Uczestnik (student min. II roku) otrzyma stypendium w wysokości 450 € miesięcznie (studia) lub 550 € miesięcznie (praktyki) w ramach programu Erasmus+.

Hochschule Ravensburg-Weingarten to niemiecka uczelnia wyższa, która od lat wspiera młodych ludzi pragnących podjąć studia poza granicami swojego kraju. Współpracuje z około 65 uniwersytetami partnerskimi, nawet z tak odległych zakątków jak Meksyk, czy Tajlandia. Oferuje studia licencjackie oraz magisterskie z zakresu m. in. technologii, ekonomii i nauk społecznych. Wykłady i seminaria prowadzone są w niewielkich grupach, dzięki czemu zapewniają intensywne wsparcie dla studentów. Młodzi ludzie cenią tamtejszych nauczycieli za doskonały mentoring. Studenci mogą zastosować swoją wiedzę za pomocą projektów praktycznych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Hochschule Ravensburg-Weingarten znajduje się w pierwszej 30 najlepszych uczelni w Niemczech.

Więcej informacji na stronie internetowej: Hochschule Ravensburg-Weingarten

———————

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do Biura Erasmus+ (pokój 119A),

tel. 076 832 04 37, e-mail: erasmus@pwsz.glogow.pl